Göygöl rayon Yol İstismar İdarəsinə rəhbərlik edən Sənan Nəcəfov bu gün regionun nəqliyyat infrastrukturunun qorunması və inkişaf etdirilməsi istiqamətində məsuliyyətli fəaliyyəti ilə seçilən idarəçilərdən biri kimi tanınır. Onun rəhbərliyi altında yolların saxlanılması, cari və əsaslı təmiri, təhlükəsiz hərəkət şəraitinin yaradılması, yol nişanlarının və qoruyucu vasitələrin yenilənməsi kimi mühüm istiqamətlər sistemli və planlı şəkildə icra olunur. Göygölün mürəkkəb relyefi, dəyişkən iqlim şəraiti və intensiv nəqliyyat axını xüsusi diqqət və peşəkar yanaşma tələb edir. Sənan Nəcəfov bu çətinlikləri dərindən anlayaraq kollektivi ilə birlikdə yol təsərrüfatının fasiləsiz fəaliyyətini təmin edir.
Onun rəhbərlik etdiyi idarədə əsas prinsip vətəndaş məmnunluğudur. Çünki yol sadəcə asfalt örtüyü deyil, insanların gündəlik həyatının ayrılmaz hissəsidir. Məktəbə gedən şagird, xəstəxanaya tələsən ailə, məhsulunu bazara aparan fermer üçün yol təhlükəsiz və rahat olmalıdır. Bu məsuliyyəti dərk edən Sənan Nəcəfov hər bir layihəyə sosial baxımdan yanaşır, yolların keyfiyyətli və uzunömürlü olması üçün texniki standartlara ciddi əməl olunmasına nəzarət edir. Qış aylarında qar və buzla mübarizə tədbirlərinin vaxtında görülməsi, sel və sürüşmə risklərinin aradan qaldırılması üçün qabaqlayıcı addımların atılması onun idarəçilik üslubunun ayrılmaz hissəsidir.
Göygöl rayonunun kənd və qəsəbələrini birləşdirən yolların istismar vəziyyətinin yaxşılaşdırılması bölgənin sosial-iqtisadi inkişafına birbaşa təsir göstərir. Sənan Nəcəfov kənd təsərrüfatı ilə məşğul olan əhalinin məhsullarını rahat şəkildə bazarlara çıxara bilməsi üçün yol infrastrukturunun daim işlək vəziyyətdə saxlanılmasına xüsusi önəm verir. O, anlayır ki, yolun yaxşı olması təkcə rahatlıq deyil, həm də iqtisadi dirçəlişdir. Bu baxımdan onun fəaliyyəti regionun inkişaf strategiyası ilə vəhdət təşkil edir.
Rəhbər kimi Sənan Nəcəfov kollektivin peşəkarlığının artırılmasına, texniki bazanın gücləndirilməsinə və iş intizamının qorunmasına xüsusi diqqət yetirir. O, əməkdaşlarla mütəmadi görüşlər keçirir, onların problemlərini dinləyir, iş şəraitinin yaxşılaşdırılması üçün təşəbbüslər irəli sürür. Onun idarəçilik fəlsəfəsində insan amili ön plandadır. Çünki yol təsərrüfatında çalışan hər bir əməkdaşın zəhməti nəticədə minlərlə insanın təhlükəsizliyinə xidmət edir.
Sənan Nəcəfov yalnız xidməti fəaliyyəti ilə deyil, həm də sosial məsuliyyət hissi ilə seçilir. Şəhid ailələrinə və qazilərə göstərilən diqqət və qayğı onun vətəndaş mövqeyinin bariz nümunəsidir. O, mütəmadi olaraq şəhid ailələrini ziyarət edir, onların qayğı və ehtiyacları ilə maraqlanır, dəstək təşəbbüslərində yaxından iştirak edir. Qazilərin cəmiyyətə inteqrasiyası, onların problemlərinin həlli istiqamətində göstərilən həssas münasibət onun üçün mənəvi borcdur. Bu yanaşma onun dövlətə və millətə bağlılığının göstəricisidir.
Vətənpərvərlik onun fəaliyyətinin təməlində dayanır. Yol təsərrüfatında görülən hər bir iş ölkənin inkişafına, regionların abadlaşmasına xidmət edir. Sənan Nəcəfov dövlətçiliyə sadiq, milli maraqları hər şeydən üstün tutan rəhbər kimi tanınır. O, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev tərəfindən həyata keçirilən infrastruktur və regional inkişaf siyasətini dəstəkləyir və öz fəaliyyətində bu strateji xətti rəhbər tutur. Onun üçün dövlət tapşırıqları sadəcə inzibati göstəriş deyil, məsuliyyət və etimad deməkdir.
Göygöl kimi turizm potensialı olan bir rayonda yolların vəziyyəti xüsusilə önəmlidir. Rayonun təbiət gözəlliklərinə üz tutan yerli və xarici qonaqların rahat və təhlükəsiz hərəkəti üçün yol infrastrukturu daim diqqət mərkəzində saxlanılır. Sənan Nəcəfov bu sahədə görülən işlərin keyfiyyətinə şəxsən nəzarət edir, yol örtüyünün dayanıqlılığına və estetik görünüşünə xüsusi önəm verir. Çünki yol həm də rayonun vizit kartıdır.
Onun rəhbərliyi altında yol istismar işləri planlı şəkildə təşkil olunur, qəza risklərinin azaldılması üçün preventiv tədbirlər görülür, təhlükəli ərazilərdə əlavə qoruyucu baryerlər və nişanlar quraşdırılır. Bu, insan həyatına verilən dəyərin ifadəsidir. Sənan Nəcəfov üçün hər bir yol xətti məsuliyyət xəttidir. O, bilir ki, yolun təhlükəsizliyi ailələrin təhlükəsizliyidir.
Sənan Nəcəfovun fəaliyyəti idarəçilik, vətəndaşlıq mövqeyi və sosial həssaslıq baxımından nümunə təşkil edir. O, öz vəzifəsini yalnız inzibati səlahiyyət kimi deyil, ictimai etimad kimi qəbul edir. Dövlətə sədaqət, milli dəyərlərə bağlılıq, şəhid ailələrinə və qazilərə diqqət, vətəndaşlara xidmət prinsipi onun fəaliyyətinin əsas istiqamətlərini müəyyənləşdirir.
Bu gün Göygöl rayonunda yolların etibarlı istismarı, fasiləsiz nəqliyyat axını və infrastrukturun qorunması istiqamətində görülən işlər Sənan Nəcəfovun məsuliyyətli və məqsədyönlü fəaliyyətinin nəticəsidir. O, yol təsərrüfatında göstərdiyi ardıcıl və sistemli yanaşma ilə regionun inkişafına töhfə verir, dövlətçilik prinsiplərinə sadiq qalaraq öz vəzifəsini layiqincə icra edir.