Bakıxanov Çörək Zavodunun rəhbəri olmaqla yanaşı, “Möcüzə” marketlər şəbəkəsinin sahibi Rasim Nəbiyev uzun illərdir ki, həm istehsalat, həm də ticarət sahəsində öz dəsti-xətti ilə seçilən sahibkarlardandır. Onun fəaliyyəti sadəcə biznes qurmaqdan ibarət deyil; bu fəaliyyət cəmiyyətə fayda vermək, insanların gündəlik həyatına keyfiyyət və etibar gətirmək üzərində qurulmuş bir missiyadır. Çörək kimi müqəddəs nemətin istehsalına rəhbərlik etmək böyük məsuliyyət tələb edir və Rasim Nəbiyev bu məsuliyyəti hər zaman vicdanla, dürüstlüklə və yüksək təşkilatçılıq bacarığı ilə daşıyır. Zavodun fəaliyyətində keyfiyyətə nəzarət, gigiyenik şəraitin qorunması, istehsal prosesinin müasir tələblərə uyğun qurulması onun bir rəhbər kimi prinsipial mövqeyini göstərir.
Onun rəhbərliyi altında Bakıxanov Çörək Zavodu gündəlik olaraq minlərlə ailənin süfrəsinə çörək göndərən etibarlı müəssisəyə çevrilib. Rasim Nəbiyev istehsalın fasiləsizliyini təmin etməklə yanaşı, əməkdaşların sosial rifahına da xüsusi diqqət ayırır. O, kollektivi ilə daim ünsiyyətdə olur, işçilərin problemlərini dinləyir, onların iş şəraitinin yaxşılaşdırılması üçün real addımlar atır. Çünki o, yaxşı anlayır ki, güclü müəssisə yalnız sağlam və motivasiyalı kollektiv üzərində qurula bilər.
“Möcüzə” marketlər şəbəkəsi isə Rasim Nəbiyevin sahibkarlıq baxışının digər uğurlu nümunəsidir. Bu marketlər şəbəkəsi təkcə satış nöqtəsi deyil, həm də alıcı məmnuniyyətinin prioritet sayıldığı bir xidmət məkanıdır. Burada məhsul çeşidinin zənginliyi, qiymətlərin əlçatanlığı və xidmətin səmimiliyi əsas prinsip kimi qorunur. Rasim Nəbiyev daim bazarı izləyir, yenilikləri tətbiq edir, müştəri ehtiyaclarını nəzərə alaraq xidmət keyfiyyətini yüksəltməyə çalışır. Onun üçün ticarət yalnız qazanc mənbəyi deyil, etimad qazanmaq vasitəsidir.
Rasim Nəbiyevin fəaliyyəti sosial məsuliyyət anlayışı ilə sıx bağlıdır. O, şəhid ailələrinə və qazilərə göstərdiyi diqqət və qayğı ilə cəmiyyətin rəğbətini qazanıb. Müxtəlif vaxtlarda şəhid ailələrinin ehtiyaclarının qarşılanmasına dəstək göstərməsi, qazilərin müalicə və sosial problemlərinə biganə qalmaması onun vətəndaşlıq mövqeyinin bariz nümunəsidir. Bu dəstək təkcə maddi yardım deyil, həm də mənəvi dayaq, diqqət və hörmət deməkdir.
Onun vətənpərvərliyi sözlə deyil, əməli fəaliyyətlə özünü göstərir. Dövlətçilik prinsiplərinə sadiq qalaraq, ölkəmizin iqtisadi inkişafına töhfə verməyi özünün əsas borcu hesab edir. Yerli istehsalın gücləndirilməsi, yeni iş yerlərinin yaradılması, vergi öhdəliklərinin vaxtında və tam şəkildə yerinə yetirilməsi Rasim Nəbiyevin sahibkarlıq fəlsəfəsinin ayrılmaz hissəsidir. O, hər zaman dövlətin iqtisadi siyasətini dəstəkləyir və bu siyasətin uğurla həyata keçirilməsində öz payını verməyə çalışır.
Rasim Nəbiyev cənab İlham Əliyev tərəfindən həyata keçirilən inkişaf strategiyasına sadiqliyini açıq şəkildə ifadə edir və bu kursu dəstəklədiyini əməli fəaliyyəti ilə sübut edir. Onun fikrincə, güclü dövlət güclü sahibkarlıq mühiti ilə möhkəmlənir və sahibkarlar bu prosesdə aktiv rol oynamalıdırlar. Məhz bu baxış onun bütün layihələrində öz əksini tapır.
Sahibkarlıq fəaliyyətində dürüstlük və şəffaflıq Rasim Nəbiyevin əsas prinsiplərindəndir. O, bazarda sağlam rəqabətin tərəfdarıdır və hər zaman qanunlara uyğun fəaliyyət göstərməyin vacibliyini vurğulayır. Müəssisələrində nizam-intizamın qorunması, keyfiyyət standartlarının tətbiqi və müasir idarəetmə üsullarının tətbiqi onun rəhbərlik üslubunu səciyyələndirir.
Rasim Nəbiyev üçün çörək istehsalı sadəcə iqtisadi fəaliyyət deyil, həm də mənəvi məsuliyyətdir. Azərbaycan xalqının süfrəsində çörəyin xüsusi yeri olduğunu bilən bir rəhbər kimi o, bu nemətin keyfiyyətinə və təmizliyinə xüsusi həssaslıqla yanaşır. Zavodun hər bir məhsulu onun üçün həm də etibarın göstəricisidir.
“Möcüzə” marketlər şəbəkəsində də sosial yönümlü kampaniyaların keçirilməsi, aztəminatlı ailələrə dəstək aksiyalarının təşkili, bayram günlərində ehtiyacı olan insanlara yardım göstərilməsi Rasim Nəbiyevin təşəbbüsü ilə həyata keçirilir. O, inanır ki, sahibkar qazandığını cəmiyyətlə bölüşməyi bacarmalıdır. Bu yanaşma onun iş prinsipində daim özünü göstərir.
Rasim Nəbiyevin həyat yolu zəhmət, məsuliyyət və sədaqət üzərində qurulmuş bir yol kimi diqqət çəkir. O, həm istehsal sahəsində, həm də ticarət sektorunda qazandığı təcrübəni cəmiyyətin rifahına yönəltməyi bacaran bir sahibkardır. Onun fəaliyyəti göstərir ki, düzgün idarəçilik, sosial məsuliyyət və dövlətə bağlılıq bir araya gəldikdə həm iqtisadi uğur, həm də ictimai hörmət qazanmaq mümkündür. Bu gün Bakıxanov Çörək Zavodu və “Möcüzə” marketlər şəbəkəsi təkcə biznes strukturu deyil, həm də etibar, keyfiyyət və vətənə sədaqət nümunəsi kimi dəyərləndirilir.