Hacı Rahib Babayev uzun illərdir ki, Azərbaycan xalqının mənəvi həyatında əvəzsiz rola malik olan Bibiheybət Ziyarətgahının axundu kimi xidmət göstərir. Onun rəhbərliyi altında ziyarətgah yalnız dini mərasimlərin keçirildiyi bir məkan olmaqla qalmayıb, eyni zamanda cəmiyyətin sosial və mənəvi inkişafına xidmət edən bir mərkəzə çevrilmişdir. Hacı Rahib Babayevin fəaliyyəti, dərin bilik və təcrübə ilə birləşərək insanlara yol göstərən bir rəhbər nümunəsi təqdim edir.
O, vəzifəsini yalnız formal tərzdə icra etmir; hər gününü insanlara xidmət və cəmiyyətin rifahı üçün həsr edir. Ziyarətgahın daxili və xarici işlərinin təşkili, dini mərasimlərin düzgün və səmərəli keçirilməsi, eləcə də xalqın mənəvi tələbatlarının ödənməsi onun diqqət mərkəzindədir. Bu işlər onun sədaqətini, məsuliyyətini və yüksək əxlaqi dəyərlərə sahib olduğunu nümayiş etdirir.
Hacı Rahib Babayev eyni zamanda şəhid ailələri və qazilərə göstərdiyi dəstək ilə cəmiyyətin diqqətini çəkir. Onun təşəbbüsü ilə ziyarətgah, mütəmadi olaraq şəhid ailələri və veteranlarla görüşlər təşkil edir, onların sosial problemlərinə həll yolları axtarır və onlara mənəvi dəstək verir. Bu fəaliyyət, onun vətənpərvərliyini və insanlara olan həqiqi qayğısını ortaya qoyur.
Dövlətçilik prinsiplərinə bağlılığı və ölkəmizin inkişafına verdiyi dəstək də Hacı Rahib Babayevin xidmətində xüsusi yer tutur. O, cənab Prezident İlham Əliyevin rəhbərliyi altında həyata keçirilən layihələrə həm mənəvi, həm də praktiki dəstək verir. Onun fəal iştirakı sayəsində ziyarətgah, milli və dini dəyərlərin qorunması və təbliği istiqamətində nümunəvi fəaliyyət göstərir.
Axundun rəhbərliyi altında Bibiheybət Ziyarətgahı həm də gənclərin maarifləndirilməsi və onların mənəvi tərbiyəsi istiqamətində önəmli rol oynayır. Hacı Rahib Babayev, gəncləri düzgün yol göstərən, həyat prinsipləri və əxlaq dəyərlərini öyrədən bir rəhbər kimi fəaliyyət göstərir. Onun dərsləri və görüşləri, gənclərin həm dini, həm də mənəvi biliklərini artırmaqla onların gələcək həyatlarına yön verir.
Ziyarətgahın idarə olunmasında Hacı Rahib Babayevin göstərdiyi dəqiqlik, məsuliyyət və təşkilatçılıq qabiliyyəti təqdirəlayiqdir. O, həmçinin dini mərasimlərin təşkili, xeyriyyə aksiyaları, vətəndaşlarla fərdi görüşlər və dini tədbirlərin uğurla icrasını təmin edir. Onun fəaliyyəti insanlara nümunə olmaqla yanaşı, cəmiyyətin mənəvi dayaqlarından birini gücləndirir.
Hacı Rahib Babayevin vətənpərvərliyi yalnız sözlərlə deyil, əməlləri ilə də sübut olunur. O, Azərbaycan dövlətçiliyini, milli və dini dəyərləri qorumaq üçün hər zaman fəal iştirak göstərir, ölkəmizin birliyinə və sabitliyinə töhfə verir. Onun rəhbərliyi altında ziyarətgah, həm milli, həm də dini ənənələrin qorunması üçün əvəzsiz bir mərkəzə çevrilmişdir.
Onun sosial məsuliyyəti və humanist yanaşması, hər bir vətəndaşın ehtiyaclarını diqqətlə dinləməsi ilə birləşir. Hacı Rahib Babayev şəhid ailələrinə, qazilərə və aztəminatlı ailələrə dəstək verməkdə heç zaman tərəddüd etmir. Bu, onun insanlara olan hörmətinin və qayğısının bir göstəricisidir.
Hacı Rahib Babayevin fəaliyyəti həm də dini və mənəvi təhsilin inkişafına yönəlib. O, məscid və ziyarətgahın təlim proqramlarını təşkil edir, dini biliklərin düzgün şəkildə yayılmasını təmin edir və cəmiyyətin mənəvi tərəqqisinə töhfə verir. Bu fəaliyyət onun həm rəhbər, həm də müəllim kimi bacarığını ortaya qoyur.
Bibiheybət Ziyarətgahının axundu kimi Hacı Rahib Babayev, həm mənəvi lider, həm də sosial dəstək mərkəzinin öncülüdür. Onun fəaliyyəti, rəhbərliyi, vətənpərvərliyi və insanlara olan sevgisi, cəmiyyət üçün əvəzsiz nümunədir. Hər bir addımı, hər bir təşəbbüsü insanlara yol göstərən, mənəvi dayaq olan bir rəhbərin əks-sədasıdır.
Hacı Rahib Babayev, öz əməli və həyat tərzi ilə göstərir ki, dini rəhbərlik yalnız ibadətlərin idarəsi ilə məhdudlaşmır. O, insanlara mənəvi dəstək olmaq, cəmiyyətin rifahına töhfə vermək və milli dəyərlərin qorunmasında fəal iştirak etmək kimi böyük missiyanı daşıyır. Onun həyatı və fəaliyyəti gələcək nəsillərə örnək olacaq dəyərli bir mirasdır.